Deneme Erişimli Veritabanları
Veri Tabanı adı: Bookcites
İçerik: Bookcites, kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil başlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır
* Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur. * Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir. * Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir. * https://bookcites.com/ mobil cihaz uyumlu bir hizmettir. * Kurum dışı erişim olanakları sağlanmaktadır.
Erişim tarihi: 08.01.2021 – 08.02.2021
Erişim adresi: http://Erişim adresi: https://bookcites.com/

Veri Tabanı adıLinde Digital
İçerik: Linde Digital hukuk, ekonomi ve vergi alanlarında faaliyet göstermektedir. Vergi hukuku özel bir odak noktasıdır.
Erişim tarihi: 18.03.2021 – 18.06.2021

Erişim adresi: http://www.lindedigital.at/

Veri Tabanı adıRosetta Stone
İçerik: Rosetta Stone, 30 farklı dili içeren, dünyanın 1 numaralı dil eğitim setidir. İçeriğinde bulunan diller Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır.
Erişim tarihi: 18.03.2021 - 15.05.2021
Erişim adresihttps://bit.ly/rosettadeneme
Hızlı Erişim Adımları:
Bilgisayardan erişim: 1-) Erişim linkine tıklayın 2-) Kurumsal eposta adresinizi, yeni belirleyeceğiniz şifreyi girin ve öğrenmek istediğiniz dili seçerek kayıt olun 3-) Launch Rosetta Stone Foundations linkine tıklayıp giriş yapın (detaylı kullanım kılavuzu ektedir.)
Mobilden erişim: 1-) Öncelikle bilgisayardan erişim sağlayın ve kurumsal eposta adresinizle bir hesap oluşturun 2-) Mobil cihazınıza Rosetta Stone’u yükleyin ve giriş yapın 3-) Sign in kısmından, Work or School seçeneğine tıklayın 4-) Bilgisayardan oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifresinin yanı sıra Namespace kısmına ns240700 bilgisini ekleyip, giriş sağlayın (detaylı kullanım kılavuzu ektedir.)