Deneme Erişimli Veritabanları

 

Veri Tabanı Adı: Films On Demand: Criminal Justice and Law Video Collection
İçerik: 16,600 Video Clip ve 1345 Video'dan olusan Adalet ve Hukuk Video Koleksiyonu Veritabani hukuk bilimleri, kriminoloji ve adalet sistemi temellerini kapsar. Güvenlik, Polis Eğitimi ve Polislik Prosedurleri, Adalet, Ceza Hukuku, Mahkemeler, Kanunlar, Hükümler, çocuk adaleti, siber suçlar, insan hakları ve daha fazlası gibi konulari icerir.
İçerik:
• Ceza Adaleti
sistemi
• Kriminoloji
• Yasal çalışmalar
Video Koleksiyonu
Veritabanı tarama örneği: Legal anahtar kelimesi tarandıktan sonra, kullanıcılar Subject filtremele buttonunu kullanıp Criminal Justice & Law'ı seçmelidirler
Erişim tarihi: 12.04.2023 – 12.05.2023
Erişim Linki: https://fod.infobase.com/nd_Home.aspx

 

Veri Tabanı adı: Complete Anatomy
İçerik: Elsevier tarafından sunulan Complete Anatomy; öğrencilere, akademisyenlere ve sağlık profesyonellerine anatomi eğitimi ile ilgili devrim niteliğinde çözümler sunmaktadır. Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan gross anatomi modeli, gerçek insan vücuduna en yakın olacak şekilde tasarlanmıştır.
Complete Anatomy ; yeni nesil, uzaktan eğitimi destekleyen, fonksiyonel anatomi eğitimi platformuna; 30 gün süre ile ücretsiz erişim için takip edilmesi gereken adımlar;
1. Adım: Bilgisayarınıza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza ücretsiz uygulamasını indirin.
iPhone için tıklayınız.
iPad için tıklayınız.
MAC bilgisayar için tıklayınız.
Windows bilgisayar için tıklayınız.
Android cihazlar için tıklayınız.
2. Adım: Bir hesap oluşturun.
Get Started’e tıklayıp “ sign up for free” seçeneğiyle, kurumsal mail adresinizle hesap oluşturun. Hesap oluştururken kullandığınız mail adresinize gelen onay mailine tıklayarak hesabınızı doğrulayın.
3. Adım: Erşim kodunu aktif edin (Redeem Code).
Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip erişim kodunuzu girin Redeem butonuna tıklayın ve Complete Anatomy’i kullanmaya başlayın.
Nisan Kodu: 1N91CO2HSC1T Erişim: Aktivasyon yardım videosu için tıklayınız. Erişim süresi: Yukarıda iletilen erişim kodunu 30 NİSAN tarihine kadar kullanmalısınız. Kodu aktif ettiğiniz günden itibaren, 30 gün erişiminiz olacaktır.