Deneme Erişimli Veritabanları

PressReader veritabanı 16 Kasım 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi: www.pressreader.com

 

PressReader

Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır.

Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulur.

 

 • Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetenizi okuyabilirsiniz.
 • 120 ülkede  ve 60 ayrı dilde yayımlanan gazetelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır.
 • 90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir.
 • Kullanıcılara keşfetme imkanı sağlamakta, uluslararası öğrencileri kendi gazete ve dergileri ile buluşturmakta ve kültür şokunu engellemektedir.
 • Gazeteler basıma çıkar çıkmaz PressReader'da görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar.
 • Birden fazla dilde görüntülenebilen arayüz, makalenin başka dillere çevirisi ve sesli dinlenme imkanı sağlamaktadır.
 • İlgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslararası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
 • PressReader aplikasyon aracılığı ile gazete ve magazinlere erişim imkanı bulunmaktadır. PressReader aplikasyonu Apple, Blackberry, Windows 8 ve Android cihazlar icin mevcuttur

 

 

 

Metin CAN

ESOGÜ Süreli Yayınlar ve

Veri Tabanları Bölümü

Tel: 0 222 239 37 50/1708

Fax: 0 222 239 07 20

Değerli Kullanıcımız,

Cochrane Library veritabanı 17 Kasım 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi: https://www.cochranelibrary.com/

 

Cochrane Library Nedir?

Cochrane Library kanıta dayalı araştırmaları içeren tıp alanındaki veritabanlarından oluşmaktadır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri ve kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. Hasta değerleri ve klinik uzmanlıkla ilgili araştırma kanıtlarını, sağlık hizmetleri ve girişimlerinin etkinliği üzerine yapılan uluslararası araştırmaları bir araya getirir. 130 ülkeden alanında lider ve saygıdeğer 37.000’den fazla araştırmacının klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve ekonomik değerlendirmelerini içeren Cochrane Library’de;

 

 • 1,000,000’dan fazla deneyler veri kaydı,
 • 9,000’den fazla Cochrane sistematik incelemesi,
 • 36,000’den fazla eleştiri incelemeleri özetlerinin veri tabanı,
 • 15,000’den fazla metodoloji kaydı,
 • 16,000’den fazla sağlık teknolojisi değerlendirme veritabanı,
 • 15,000’den fazla NHS ekonomik inceleme veritabanı,
 • 80’den fazla Cochrane işbirliği hakkında bilgiler,
 • 113 Cochrane Editoryal bilgiler, bulunmaktadır.

Cochrane Library’den sağlıkla ilgili kararlar alırken kaliteli bilgiler kullanmak isteyen herkes yararlanabilir. Ancak Cochrane sağlık kanıtları, özellikle doktorlar, hemşireler, araştırmacılar ve fon kuruluşları için sağlıkla ilgili bilgi artırıcı çalışmalar ve daha iyi kararlar alabilmeyi sağlayan güçlü bir kaynaktır.

Cochrane Library Veritabanları:

 • Cochrane Database of Systematic Reviews (CDSR)
 • Cochrane Central Register of Controlled Trials (CENTRAL)
 • Cochrane Clinical Answers (CCA)

 

 

 

 

Metin CAN

ESOGÜ Süreli Yayınlar ve

Veri Tabanları Bölümü

Değerli Kullanıcımız,

Primal Pictures 3D Anatomi Atlası 15 Kasım 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi: http://anatomy.tv/

 

3 Boyutlu Anatomi Atlası Primal Pictures dünyadaki en kapsamlı ve Peer-Review’dan geçmiş tek anatomi veritabanıdır. Primal Pictures’ın tercih edilerek abonelik yapılmasını bu açıdan önemsiyoruz. Diğer yandan vurgulanması gereken başka bir konuda “Doğruluk” (accuracy)… Doğruluk açısından akademik makalelerde kullanımı teşvik ediyoruz…

 

PRIMAL PICTURES 3D ANATOMİ ATLASI

İnsan anatomisine ait tüm katmanları interaktif bir şekilde modelleyerek tıp uzmanlarının çalışmalarında katkı sağlar. Aynı zamanda tıp eğitiminde kullanılabilecek ve tıp öğrencilerinin yetiştirilmesi sürecine destek verecek benzersiz bir kaynaktır.

 

Koleksiyonları içerisinde; her yönüyle anatomi ve ilgili konu alanlarına ek olarak, konuşma ve dil patolojisi, dişçilik, kulak-burun-boğaz bilimi, üroloji ile spor ve terapi gibi başlıklar da yer almaktadır.

 • İnsan anatomisi ile ilgili 400,000’den fazla görüntü
 • Tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi,
 • biyomekanikler, cerrahi müdahaleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili
 • animasyonlar, MR görüntüleri
 • 6,500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı

Vidobu veritabanı 17 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim Adresi: www.vidobu.com 

Yönetim bilimleri alanında uzman olan Emerald Yayınevinin eKitap ve Vaka Çalışmaları koleksiyonu 15 Kasım 2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Deneme erişimi mevcut edergi erişimi ile aynı platform üzerinden sunulmaktadır; www.emeraldinsight.com. Ayrıntılı bilgi, kitap ve vaka çalışması listeleri ilgili linklere tıklanarak görülebilir;

1. Business, Management & Economics ; işletme, yönetim, ekonomi, finans, strateji, pazarlama, insan kaynakları, operasyonlar, lojistik, kalite, kurumsal çalışmalar, kamu yönetimi, bilgi yönetimi, kütüphanecilik, çevre yönetimi, turizm konularında 1400’den fazla kitap içerir.

               2. eCase Collection; Vaka çalışmaları gerçek kurumsal bir iş durumunu temel alan, belli gerçekler ve veriler içeren durum çalışmasıdır. Öğrencilere teorikte öğrendiklerini uygulama şansı verir, analitik düşünme ve kısa zamanda çözüm üretebilme becerileri geliştirmelerini sağlar. Emerald tek bir kaynaktan işletme, yönetim, ekonomi ve ilgili konularda uluslararası şirketlerin gerçek olaylarına dayanan, uzmanlar tarafından yazılmış ve hakem onayından geçmiş 1600’den fazla vaka çalışmalarını ders notları ile birlikte sunar.  

 

 

Erişim Adresi: www.emeraldinsight.com

BioOne veritabanı 21 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim Adresi: http://www.bioone.org/

 

 

BioOne Complete Veri Tabanı Hakkında: BioOne Complete, biyoloji, ekoloji ve çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platforma erişim vermektedir.

4D Anatomy gerçek insan anatomisi veritabanı 17 Ekim tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erisim Adresiniz: www.4danatomy.com<http://www.4danatomy.com/>

 

Cloud tabanlı 4D Anatomy Online veritabanı (4 Boyutlu Anatomi Atlası) – insan vücuduna ait kadavra parçalarını en gerçekçi similasyonla erişime sunmaktadır.

4D Anatomy bilgisayarlar tarafından görüntülenen basit bir insan anatomisi kaynağı değildir – 4D Anatomy gerçek insan anatomisi verilerini hiç görülmemiş biçimde interaktif olarak sunmaktadır.

Tarama aracı şeklindeki yenilikçi teknoloji kapsamında herhangi bir anatomik nesne ya da yapının detaylı ve tam çözünürlükte tarama kesitlerinin oluşturulmasına imkan sağlanmaktadır.

4 Boyutlu kadavra kesitlerinin tam interaktif similasyonunu sağlamak için 3 boyutlu yüksek çözünürlükte fotoğraflar toplanmış ve 4D teknolojisinde kullanılmıştır. Anatomik görüntüler yan çevirip döndürülebilir, katmanlar arasında geçiş sağlanabilir ve her açıdan keşfedilebilir formattadır.

Ürün içinde gömülü eğitim platformu ve fonkiyonları, kullanıcı kişiselleştirmelerinin her durum için uygulanmasına imkan sunmaktadır.

Diğer 3 boyutlu anatomi yazılım programları  Colorado’da bulunan orjinal Visible Human Project ya da türevlerine ait limitli modelleri kullanmakta yani sadece mevcut olan kaynakların varyasyonlarını üretebilmektedirler. Herhangi bir yeni çalışma üretmek büyük çaba ve maliyet gerektirmektedir.

4D Anatomy’nin önemi anatomi ve patolojinin limitsiz şekilde gösterilebildiği birçok modelin taranabildiği canlı bir işletime sahip olmasıdır.

Diğer similasyonların aksine 4D gerçek kadavra imajlarını herhangi bir grafik sanatçısının yorumuna gerek kalmadan sağlamakta ve doğruluğuna gölge düşürmeden erişime sunmaktadır.

Statista veritabanı 1 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erisim Adresiniz: https://www.statista.com/

 

 Deneme Erisimi Suresi : 1 Ekim -  1 Kasım

 

  Statista, 1,5 milyondan fazla istatistik, tahmin, dosya, rapor ve infografiğe erişim sağlayan dünyanın en büyük istatistik ve piyasa veri platformlarından biridir. İngiltere'deki tavşan hayvanı gıda pazarı değerinden, Norveç'teki günlük nüfusun payına, Çin'deki mobil oyuncuların dökümüne kadar her türlü detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Platform, ekonomik verileri, tüketici analizlerini, kamuoyu anketlerini ve demografik eğilimlerini birleştiriyor.
Tüm veriler 4 farklı Microsoft Office formatında saniyeler içinde indirilebilir. Üstte, her öğrenci, öğretim görevlisi ve personel üyesi, verilerin tam yayınını ve kullanım haklarını alır (örneğin bir konferansta sunum yapacaksanız). Otomatik alıntı çıkışı da dahildir.

Eğitici videolarimiz: https://www.statista.com/getting-started/welcome-to-statista
Kampüs Lisansı hakkında daha fazla bilgi: https://www.statista.com/accounts/education/

Değerli Kullanıcımız,

İdealonline veritabanı 2 Kasım tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erisim Adresiniz: www.idealonline.com.tr                             

 

 Deneme Erisimi Suresi : 2 Ekim -  2 Kasım

 

  "İdealonline”,  Dergi, Kitap, Makale, Sempozyum&Kongre ve diğer bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı ve geniş bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan, bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

Sayısal Kitap veritabanı 26 Ekim tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erisim Adresiniz: www.sayisalkitap.com

 Deneme Erisimi Suresi : 27 Eylul – 26 Ekim

 

  SAYISAL KiTAP: Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu;

SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir. Türkiye’nin saygın yayınevlerinden derlenen nitelikli e-Kitap ve e-Dergilerin yer aldığı SAYISAL KİTAP platformuna www.sayisalkitap.com adresinden erişilebilir.

ENTNOTE X9  VERSİYONU DUYURUSU

 

Üniversitemizce; lisanslanarak sizlerin kullanımına sunulan, tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma ve farklı dergi formatlarına göre düzenleme gibi, birçok özelliğiyle sizlere yardımcı olabilecek EndNote programının Windows ve Macintosh versiyonlarının X 9 yeni sürümleri, program hizmetleri (FTP) altında indirilebilir durumdadır.

Gale Reference Library veritabanları 45 günlük deneme erişimine açılmıştır.

 

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altında bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.

 

Erisim Adresiniz: http://www.galepages.com/eskisehir

 Deneme Erisimi Suresi : 17 Eylul – 2 Kasim

 

  Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

 

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/eskisehir?db=GDC

Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/

 

Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

 

Erisim adresiniz

http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=eskisehir&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static

 Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/

 

 

Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/eskisehir?db=GVRL-0

Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/

 

Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/eskisehir?db=GLS

Kullanıcı Kılavuzu :  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/

MEVBANK Mevzuat ve İçtihat veritabanı 25 Aralık tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim adresi: https://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/eskisehir-osmangazi-uni

 

MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı 

“Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla  geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel  İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK  Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler,  tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır.  Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da  veritabanından ulaşabilirsiniz.”

American Psychological Association(APA) veritabaları 19 Ekim tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

 

Erişim adresi: http://psycnet.apa.org

 

 

PsycTHERAPY hakkinda (Psikoterapi videoları)

Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=NblXzLSXdwA&list=PLZhiJFnGuh4zJl7_d0P_crnAI5RWTs_tu&index=1

**Uzman doktorların; hastalar, çiftler & aileleri ile yaptıkları 450'ye yakın tedavi gösterimi videosu

**250’nin üzerinde psikoterapi konusu

**100’ün üzerinde farklı yaklaşım (örnek : Duygu odaklı terapi, kognitif davranışsal terapi, Psikodinamik Terapi …)

**130’a yakın tanınmış terapistTerorik bilgilerin terapi oturumlarında nasıl kullanıldığı konusunda  öğrenci ve terapistlere yardımcı olur

  *   En önde gelen terapistlerin bireyler, çiftler ve aile fertleri üzerinde farklı yaklaşım ve tekniklerini göstermek için özel olarak geliştirilmiştir

  *    En çok uygulanan yaklaşımlar ve daha az bilinen terapi model tiplerini içermektedir

  *    Video metinleri veritabanı içinde aranabilmektedir

  *    Diğer APA veritabanları ile cross search özelliği bulunmaktadır

  *    Yılda iki kere eklenen içerik

  *   APA içeriğine yıllık 40- 80 video eklenmektedir

  *   Bu videoların hiçbiri daha önce yayınlanmamıştır

  *   Birçok video terapist ve katılımcının ilk görüşmelerini göstermektedir

  *   Diğer videolar terapstin aynı katılımcı ile tekrarlanan görüşmelerini göstermektedir

       PsycTHERAPY videolarında yer alan önemli isimler

 

PsycBOOKS hakkında:

Kapsam :  4350 ‘nin üzerinde tam metin akademik & klasik kitap, Freud, James ve Adler gibi yazarlarıda içeren klasik kitap serilerini ve “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.

Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=TnrOFDgTRo8&index=1&list=PLZhiJFnGuh4wNOs9u_8lJ7bHCmMsIwaiH

 

PsycARTICLES hakkında

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.

o   APA dergi editörleri sosyal & davranış bilimleri alanlarında en saygın akademisyen & bilim adamları arasında yer almaktadırlar.

o   Hakemli dergi kataloglarının tamamına erişim

o   Psikoloji ile ilgili tüm konu alanlarına tam erişim sağlamaktadır

o   Temel/Deneysel, Klinik, Akademik, Sağlık, Gelişimsel, Eğitici, Sosyal vb. ilişkin içerikleri kapsar

o   Özetler temel noktaların önemli kısımları hakkında önemli bilgileri sunmaktadır.

o   Atıf almış makalelere & yazarın diğer çalışmalarına tam linkleme

·       Arşiv politikası : APA; kütüphanelerin dijital makale arşivlerine erişim isteği üzerine arşiv politikasını 2002 yılında uygulamaya koymuştur.

·       Kullanıcılar PsycARTICLES veritabanına abone oldukları yıllar içinde eklenen içerik kapsamına erişim hakkına sahip olacaklardır.

·       2005 yılında eklenen 1894- 1984 arşiv koleksiyonu arşiv politikasına dahil değildir

 

PsycINFO® hakkında (Özet – indeks kayıtlar)

 

1800’lerden günümüze 4 milyondan fazla bulgu kaydı içermektedir. Psikoloji ve davranış bilimleri alanlarında en önde gelen araştırma kaynaklarındandır.

·       4 milyondan fazla kayıt – Kapsam: 1597'den günümüze

o   50 farklı ülkeden 29 dilde yayın

o   2,500'e yakın dergi içermektedir – PsycINFO içerik listesi<http://www.apa.org/pubs/databases/psycinfo/coverage.aspx>

o   İçeriğin 80% dergi, geri kalanı kitap, kitap bölümü ve tezlerden oluşmaktadır

o   İçerik her hafta güncellenmektedir

o   Özet & indeks yayınlar

·       Davranış bilimleri & akıl sağlığı alanındaki en geniş kapsamlı hakemli kaynaktır.

·       4 milyon özet bilgi, 2 milyon DOI & 72 milyondan fazla referans bilgisi ve daha önce yayınlanmış makalelere erişim sağlayan ilk dergi kayıtlarını  içermektedir.

Elsevier’in Textbooklardan oluşan tıp eğitimi platformu Clinical Key Medical Education veri tabanı IP adresleri üzerinden 17.05.2018 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

 

Erişim Adresi: http://www.clinicalkey.com/meded

Erişim herkesin kendi kullanıcı adı ve şifresi üzerinden sağlanmaktadır. Kullanıcı adı ve şifre oluşturmak için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir.

1. Kurum ağınıza bağlanarak http://www.clinicalkey.com/meded adresinden doğrudan oturum açın. (Aşağıda ekran görüntüsünde yeralan Kurum adınızın çıkması gerekmektedir)

2. Daha sonra ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan “register” yazısına tıkladıktan sonra kişisel profilinizi oluşturun.

ClinicalKey Medical Education

*40 uzmanlik alanında 200’un üzerinde textbook,

*85.000’in  üzerinde imaj

*850 in üzerinde video içermektedir.

Kullanım hakkında videolar :

Study Tools: http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_How_to_launch_Study_Tools.htm

Study Tools içinde not alma : http://knowledgeresources.elsevier.com/CK_Medical_Education/How_to_make_notes_in_Study_Tools.mp4

Arama yapma (Search): http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_How_to_Search.htm

Kitap içinde işaretleme (highlights, bookmarks): http://knowledgeresources.elsevier.com/Analytics/CK_Med_Ed/CKME_MP4_How_to_Make_Highlights_in_Study_Tools.htm

Rosetta Stone online dil eğitim seti veri tabanı IP adresleri üzerinden 15.05.2018 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim Adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=uid&user=rosettaplus&password=rosettaplus&site=rosetstone&groupid=main

Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı Nedir?

Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır. 

 • Rosetta Stone’a giriş işlemleri sırasında kurumsal e-posta adresinizi kullanırsanız memnun oluruz.
 • Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu: https://youtu.be/Vya2d-zCBdE
 • Rosetta Stone’u mobil cihazlara nasıl indirebileceğinizi gösteren sunum dosyası için: https://goo.gl/UgmvwD  
 • Rosetta Stone ile ilgili detaylı içerik bilgisi için: https://goo.gl/grwm1q