Deneme Erişimli Veritabanları

MIT PRESS

MIT Press veri tabanı IP adresleri üzerinden 18.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim Adresi: www.mitpressjournals.org

1962 yılında kurulan MIT Press, dünyanın önde gelen eğitimcilerinden ve araştırmacılarından önemli eserleri yayınlayan bir üniversite basın kuruluşudur. MIT Press yılda 220'den fazla yeni kitap ve 35’i aşkın dergi yayımlamaktadır. Konu alanları içerisinde; sanat, mimari, ekonomi, bilişsel bilim, oyun tasarım çalışmaları ve bilgisayar bilimleri olan önemli bir yayınevidir. MIT Press aynı zamanda beyin ve bilişsel bilim dallarındaki akademisyenler için temel araştırma aracı olan CogNet'in ve sanat, teknoloji ve bilim arasında bağlantı kuran ve küratörlüğünü üstlenen Arteca'nın yayıncısıdır.

IMF E-LİBRARY

IMF eLibrary veri tabanı IP adresleri üzerinden 18.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim Adresi: http://www.elibrary.imf.org/

IMF eLibrary küresel ekonomi, finans, gelişen pazarlar, ticaret vb. konularda süreli yayınlara, e-kitaplara ve istatistiklere erişim imkanı sunan, içerisinde 310 tanesi kitap olmak üzere 15000 in üzerinde çeşitli kaynaklara ve bir milyondan fazla veri serisine erişim sağlayan bir veritabanıdır.

IMF eLibrary abonelere iş dünyasıyla ilgili araştırma yapmaya, analiz yapmaya, ekonomik ve finansal trendleri tahmin etmeye ve yatırım için seçenekleri filtrelemeye yarayan entegre bir online platform sunar. IMF eLibrary veri tabanı aşağıdaki elementlerden oluşmuştur:

 • eLibrary Text – Global ve bölgesel ekonomik ve finansal araştırma, tahmin ve analiz yapmanıza olanak sağlıyacak 15000’den fazla yayın
 • eLibrary Data – Bir çok veri tabanının içerisinde yer alan bir milyondan fazla istatistik serisine tek bir arayüzle erişim imkanı
 • eLibrary AREAER Online – Döviz oranları ile ilgili araştırma yapmaya olanak sağlayan özel bir veri tabanı (Annual Report on Exchange Arrangements and Exchange Restrictions—AREAER) 
 • IMF.org – IMF kanalındaki resmi bilgilere ve haberleşmelere entegre erişim

PNAS

PNAS, Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America veri tabanı IP adresleri üzerinden 18.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim Adresi: www.pnas.org

PNAS, Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America dünyanın en saygın, çok disiplinli bilimsel seri yayınlarındandır.

Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. 1914 yılında kurulmasından bu yana PNAS, akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, bakış açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayımlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır.

Etki Faktörü (2015): 9.098

60’tan fazla ülkede aboneleri bulunan PNAS yılda 3800’ün üzerinde hakemli araştırma yayınlamaktadır ve 1915 yılına uzanan arşivleri mevcuttur. PNAS haftalık olarak yayınlanmaktadır ve her gün yeni araştırmalara çevrimiçi olarak PNAS Early Edition aracılığıyla erişilebilir. 

THE AMERICAN SOCIETY OF MICROBIOLOGY

The American Society of Microbiology (ASM) veri tabanı IP adresleri üzerinden 18.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim Adresi: http://journals.asm.org/ 

The American Society of Microbiology (ASM) Dünya’nın en eski ve en büyük yaşam bilimlerine adanmış topluluğudur. 1899’da 59 biliminsanıyla başlayan üye sayısı bugün 39.000’e ulaşmıştır. Üyeler, mikrobiyoloji eğitimcileri dahil mikrobiyal bilimlerin her alanını temsil etmektedir. ASM’nin amacı mikrobiyal bilimlere katkıda bulunmak ve geliştirmektir, ASM bu amacı gerçekleştirmek için birçok ürün, hizmet ve etkinlik aracılığıyla çalışır.

 

 • ASM, Mikrobiyoloji alanında en fazla atıf alan dergiler listesinin ilk 20 sırasında 5 dergi yayınlamaktadır.
 • ASM Dergileri tüm Mikrobiyoloji atıflarının 1/3 üne sahiptir
 • ASM Dergileri tüm Mikrobiyoloji makalelerinin 1/5 ini yayınlamaktadır.

THE UNİVERSITY OF CHICAGO PRESS

The University of Chicago Press veri tabanı IP adresleri üzerinden 18.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim adresi : http://www.press.uchicago.edu 

1890 yılında University of Chicago’nun üç ana biriminden biri olarak kurulan University of Chicago Press, en yüksek standartlarda bilimi yaymayı, eğitimi teşvik etmeyi ve kültür hayatını zenginleştirmeyi kendine görev adamış bir yayınevidir. Kitapları ve dergileri aracılığıyla sadece geleneksel disiplinlerde akademik tartışmaları ilerletmeyi değil aynı zamanda yeni entelektüel gayretleri de tanımlamayı amaçlar.

Dergi Birimi, sosyal ve beşeri bilimler, eğitim, biyolojik ve tıbbi bilimler ve fen bilimleri alanları gibi çok çeşitli dallarda 70’e yakın dergi ve ciltli seri yayımlamaktadır. Dergilerimizin bir çoğu alanlarındaki ilk akademik yayınlardır. 1895 yılında kurulan The American Journal of Sociology sosyolojiye adanmış en eski akademik dergidir aynı zamanda History of Religions  sadece karşılaştırmalı dinler tarihine adanmış ilk akademik dergidir. 

WORLD SCIENTIFIC

World Scientific e-kitap ve e-dergileri  IP adresleri üzerinden 11.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim adresi : http://www.worldscientific.com

World Scientific Publishing e-Kitap       

World Scientific, dünyanın en saygın akademik yayınevlerinden biri olarak yılda 600’e yakın yeni kitap yayınlamaktadır. Ayrıca Londra Üniversitesi Imperial College’ın resmi yayınevidir.

7000’in üzerinde akademik e-kitaba sahip olan World Scientific’İn 100’den fazla kitabı  Nobel ödüllü ve Nobel adayı  akademisyenler tarafından yazılmıştır.

World Scientific Publishing e-Dergi

123 e-dergiyi kapsar.

Konu başlıkları: Asya Çalışmaları, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Çevre Bilimi,  Ekonomi & Finans, Fizik, Kimya,  Malzeme Bilimi, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Nanoteknoloji, Sosyal Bilimler, Tıp, Yönetim Bilimleri

PRESSREADER

PressReader veri tabanı IP adresleri üzerinden 10.11.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim adresi (PressReader): http://www.pressreader.com/

Hakkında: Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal  baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır.

 • Sayfalar tam resimli ve baskılı normal gazete formatında yayımlanmaktadır. Basılı gazete sayfalarını çevirdiğiniz gibi elektronik olarak da normal gazetenizi okuyabilirsiniz.
 • 120 ülkede  ve 60 ayrı dilde yayımlanan gazetelerin hepsine bir yerden erişim imkanı sunmaktadır.
 • 90 günlük arşivi sayesinde okuyucular istediği bir konunun son 90 günlük gelişimini araştırıp inceleyebilir.
 • Kullanıcılara keşfetme imkanı sağlamakta, uluslararası öğrencileri kendi gazete ve dergileri ile buluşturmakta ve kültür şokunu engellemektedir.
 • Gazeteler basıma çıkar çıkmaz PressReader'da görüntülenmektedir. Bu sayede günlük gazetelere anında erişim imkanı sunar.
 • Birden fazla dilde görüntülenebilen arayüz, makalenin başka dillere çevirisi ve sesli dinlenme imkanı sağlamaktadır.
 • İlgilendiğiniz haber için RSS FEED düzenleyebilir, makaleyi paylaşabilir hatta uluslararası sosyal ağ sitelerinde fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

MIDDLE EAST STRATEGIC STUDIES ONLINE (MESSO)

Middle East Strategic Studies Online (MESSO)  veri tabanı IP adresleri üzerinden 31.10.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim adresi : http://platform.almanhal.com

Middle East Strategic Studies Online (MESSO), Orta Doğu meselelerinde uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında araştırma, istihbarat ve analizler için bir kaynaktır. Veri tabanı, 2007'den itibaren her gün büyüyen 9000'den fazla rapor içermektedir. MESSO, Orta Doğu'da 6 ülkede 10 düşünce kuruluşu ve araştırma enstitüsünün raporlarını içermektedir.

Konular:

 • Arap-İsrail ilişkileri
 • Seçimler ve bölge genelindeki hükümet değişimleri
 • Eğitim, sağlık, göç, mülteci ve sığınma gibi sosyal konular
 • Savaşlar, antlaşmalar ve siyaset
 • Askeri, savunma ve güvenlik
 • Terörizm ve iç güvenlik meseleleri
 • Yasalar, bütçeler, ekonomik gelişmeler ve uluslararası anlaşmalar

BOARDVITALS

Tıp soru bankası  BoardVitals veri tabanı IP adresleri üzerinden 31.10.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim adresi (PressReader): www.boardvitals.com

ACCESSENGINEERING

AccessEngineering veri tabanı IP adresleri üzerinden 31.10.2017 tarihine kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Erişim adresi : https://accessengineeringlibrary.com/

Kullanıcı adı: oguankos

Şifre: engineering

Hakkında: AccessEngineering is an award-winning engineering reference tool for professionals, academics, and students that provides seamless access to the world's best-known, most-used collection of authoritative, regularly updated engineering reference information.  AccessEngineering also comprises dynamic online features, such as instructional, faculty made videos, calculators, interactive tables and charts, as well as personalization tools allowing users to organize crucial project information as they work.

Whether a working engineer, a faculty member looking for a means of teaching students how to solve real-world  engineering problems, or a student who needs to learn how to use the reference material they will use throughout their professional lives, AccessEngineering is essential to getting the right results, fast.

Fast, faceted search ensures easy discoverability of information

690+ -- with more added each month -- instructional videos, created exclusively for AccessEngineering by top engineering faculty - demonstrate step-by-step solutions to real-world engineering problems

Ready-to-use curriculum maps tie the most relevant content from our classic references to core engineering courses

NEW: Excel spreadsheet calculator tools save time by streamlining commonly used calculations

NEW: Business suite of references and videos help build management, presentation and process skills

Personalization tools allow for the organization, highlighting and annotation of critical information

3900+ interactive graphs as well as thousands of downloadable tables make it easier to use and analyze key data

A global engineering news feed delivers cutting-edge news across all major disciplines

 

 

 

 

Tabloyu Sil